האירוויזיון כבר פה, אבל התיירים אינם. כולם ניסו לגזור קופון מהזכייה הישראלית באירוויזיון – אבל כעת, רובם מנסים לפחות לא לצאת מופסדים.

מספר התיירים אשר יגיעו לישראל מסתמנים כמדאיגים מאוד. מחירי הכרטיסים לחצאי הגמר ברצפה, המלונות הוזילו מחירים בצורה משמעותית אבל המצב הבטחוני כעת לא מועיל. כלכליסט מדווחים כי מקורבים להפקה מקווים שיהיו לפחות 5,000 תיירים: "עיריית תל אביב מצפה ל- 10,000 תיירים אבל אם יהיו 5,000 אנחנו במצב טוב. זה רחוק שנות אור ממה שדמיינו. רצו לעשות כסף וקיבלו אותה בהפוכה".
לדברי איתן שוורץ, מנכ"ל מינהלת עיר עולם ותיירות בעיריית תל אביב, "תחזית תיירים לאירוויזיון היא כמו תחזיות מנדטים בבחירות. מסתכלים על התנהגויות קודמות ומפתחים מודל שמבוסס על נתוני עבר. על פי מספר התיירים שהגיעו לקייב, שטוקהולם, וינה וליסבון בשנים קודמות בהשוואה למספר הכרטיסים שהוצע למכירה, הסקנו שעתידים להגיע לכאן 1.8 תיירים על כל מושב באולם, כלומר 15 אלף תיירים. הוספנו את העובדה שישראל מאתגרת ביטחונית ואת העובדה שהיא יעד יקר — מהפכת הלואו קוסט מביאה לכאן אנשים ב־30 זלוטי אבל לא עברנו אותה גם בתחומי הלינה והבילויים — והימרנו על 10,000 תיירים. זה נתון שנשמע הגיוני".

אך כאמור, ההערכות אלה רחוקות מאוד מהמציאות. לאירוויזיון יש ביקוש גבוה, גם כשהוא נערך בישראל! המצב הבטחוני לא שיחק תפקיד במספר התיירים שיגיעו – עובדה שישראל מצליחה להגדיל מידי שנה את כמות התיירים אשר מגיעים ארצה. הבעיה העיקרית היא המחירים! מחירי המלונות הראשוניים נקבעו בצורה חזירית! מחירי הכרטיסים נמכרו בצורה חזירית!
התאגיד מגיב

תחילה, תגובת התאגיד למחירי הכרטיסים הייתה מתנשאת: "האירוויזיון הוא לפני הכל אירוע טלוויזיוני, בין הגדולים והטובים בעולם אשר נחשף לעיני כ- 200 מיליון צופים בשידור חי. 'כאן' עושה הכל כדי שהצפייה מול מסך הטלוויזיה יהיה המושב הכי טוב עם הנראות הכי גבוהה". כלומר, מי שקשה לו לקנות כרטיס במחירים שקבענו – בעיה שלו – האירוויזיון גם ככה הוא אירוע טלוויזיוני והשהייה בקהל אינה מחייבת.

כעת, התאגיד מתחנן כדי למצוא קונים לאלפי הכרטיסים הפנויים, כל מועדון הטבות מנסה למכור את כרטיסי האירוויזיון לחצאי הגמר במחירי הרצפה, ותגובתם של "כאן" הפכה למתחנפת: "הכרטיסים שהוזלו הם לחזרות, והמטרה היא לעודד רכישה. זו הזדמנות לרכוש כרטיס למופע המוזיקלי הכי גדול שהופק בישראל אי פעם במחיר סביר".

התיירים המעטים שצפויים להגיע לישראל לכבוד האירוע הגדול כבר החלו להגיע. הם אינם חוששים מהמצב הבטחוני ודיי בוטחים בצבא הישראלי ובממשלת ישראל שלא תסכן אותם. המרמור העיקרי שלהם מהשהייה בארץ הוא מחירי המחייה. האוכל מאוד יקר, השתייה יקרה ("בקבוק מים קטן ב- 10 שקלים? השתגעתם?"), התחבורה הציבורית יקרה – אבל האוכל מדהים!

 

מקור: כלכליסט

 

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

פרסומת: אם אתם חוגגים אירוע סימן שאתם זקוקים לצלם מגנטים.

תגובות