שירו של דאנקן לורנס, "Arcade" בוצע בעבר לפני המועד המותר על פי חוקי ה- EBU. יחד עם זאת, סביר שזה לא יסתיים בפסילה. 
נציג הולנד לאירוויזיון 2019, דאנקן לורנס (Duncan Laurence), הוא המועמד המוביל בשלב זה לזכייה באירוויזיון, שם יבצע את השיר "Arcade". למרות זאת, היום נחשף כי וידאו אשר עלה ליוטיוב כבר ב- 6 ביוני 2017, מכיל ביצוע חי לשיר אותו יבצע על בימת האירוויזיון, הרבה לפני המועד אותו מאשר איגוד השידור האירופי (EBU) שהוא ה- 1 בספטמבר 2018. בוידאו, אשר צולם לפני כשנה וחצי, צפו רק מאות צופים ואורכו כ- 29 דקות.

על פי חוקי התחרות, שיר אשר יצא "באופן מסחרי" לפני ה- 1 בספטמבר 2018 לא יוכל להשתתף באירוויזיון 2019. אמנם השיר אכן בוצע לפני המועד שצויין, וגם העלאת שיר ליוטיוב או לכל רשת חברתית אחרת עשויה להיחשב הוצאה "מסחרית", אך כאן יש לבחון כמה אנשים "צרכו" את השיר. במקרה זה, מדובר בפחות מ- 500 צפיות ולכן העובדה שהשיר עלה ליוטיוב לפני המועד המותר לא נותנת לשיר שום יתרון על פני שירים אחרים.
מקרים דומים התרחשו גם בעבר, השיר הזוכה לשנת 2016, "1944" בביצוע של ג'מאלה (Jamala) גם הועלה לרשת ביצוע של השיר בפני קהל קטן, במקרה זה האיגוד השידור האירופי החליט שלא לפסול את השיר והסביר: "מטרת החוק היא כדי למנוע יתרון לשירים אשר הספיקו לצבור קהל רב לעומת שירים חדשים שנכתבו לכבוד התחרות. לכן, לכל השירים פרק זמן קצר וזהה כדי להתפרסם".

גם השיר של בלרוס לשנת 2018, "Forever" בביצוע של הזמר אלכסייב (Alekseev) נחשף בהופעה חודשים לפני המועד המותר. בכל המקרים החליט ה- EBU שלא לפסול את השירים.

במקביל, נשאר פרק זמן קצר מאוד עד התחרות עצמה, גמר האירוויזיון יערך בדיוק בעוד שלושה שבועות. לכן זה בלתי סביר שבשלב זה ה- EBU יפסול את השיר ויבקש מתאגיד השידור ההולנדי להחליף לשיר אחר.

 

 

זו תהיה ההשתתפות ה- 60 של הולנד באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנת 1957, 1959, 1969, ו- 1975. זכייתה האחרונה של המדינה היתה לפני 44 שנים.

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

תגובות