ג'ון לונדביק נבחר לייצג את שוודיה עם השיר "Too Late For Love". הזמר זכה במקום הראשון בקרב השופטים ובקרב הצופים השוודים.

[fblike]

ג'ון לונדביק (John Lundvik) הוא הזוכה הגדול של תחרות המלודיפסטיבלן לשנת 2019 עם השיר "Too Late For Love". הזמר קיבל את מירב הנקודות מצוות השיפוט וזכה אף במקום הראשון בקרב הצופים השוודים. לונדביק יתמודד בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2019 אשר יערך ב- 16 במאי בתל אביב.
לונדביק, בן 36, נולד בלונדון ואומץ על ידי זוג שוודי כאשר היה בן ימים ספורים. הזמר התגורר בלונדון עד גיל 6, אז עבר עם הוריו המאמצים לשוודיה. לונדביק השתתף בעבר מלודיפסטיבלן 2018 עם השיר "My Turn", שם זכה במקום השלישי. הוא זמר וכותב שירים, כתב וביצע שיר בחתונתה של נסיכת שוודיה, ויקטוריה, ב- 2010. לונדביק הוא גם בין כותבי השיר הבריטי לאירוויזיון 2019 "Bigger Then Us" אשר יבצע מייקל רייס (Michael Rice) באירוויזיון. בעבר חשפנו כי השיר "Bigger Then Us" נכתב עבור ג'ון לונדביק והיה צפוי להתמודד במלודיפסטיבלן. בהצעתו של מפיק התחרות, כריסטר ביורקמן, אשר ייעץ ללונדביק לוותר על השיר, הוחלט לשלוח את השיר לקדם אירוויזיון הבריטי. ביורקמן המליץ ללונדביק לבצע השנה שיר קצבי יותר משום שבשנה שעברה שר בלדה.

גמר המלודיפסטיבלן נפתח בהופעה של בנג'מין אינגרוסו (Benjamin Ingrosso) יחד עם פליקס סנדמן (Felix Sandman), אינגרוסו ניצח בגמר המלודיפסטיבלן בשנה שעברה (באירוויזיון זכה במקום 7) ואילו סנדמן זכה במקום השני בגמר המלודיפסטיבלן.

לאחר מכן עלו ארבעת המנחים, כולם בני מיעוטים בשוודיה, המדגישים את החיבור והקבלה של השוודים כלפי בני מיעוטים: שרה דון פיינר (Sarah Dawn Finer) ממוצא יהודי, מאריקה קרלסון (Marika Carlsson) מאתיופיה, קודג'ו אקולור (Kodjo Akolor) בעל שורשים בגאנה ונציג שוודיה באירוויזיון 2011 – אריק סעדה (Eric Saade) ממוצא פלסטיני.

מיד אחריהם החלו לעלות 12 המתמודדים לבמה וביצעו את שירם. בין לבין שודרו 2 קטעים קומיים של לינדה וודרוף, דוברת איגוד השידור האירופי, או למעשה דמות קומית שמגלמת שרה דון פיינר.

עם סיום השירים החלה ההצבעה עבור הצופים השוודים. במקביל, צוות השיפוט הבינלאומי החל לחשוף את נקודותיו. כל נקודות השיפוט העניקו את מירב הנקודות, 12 נקודות, לג'ון לונדביק והשיר "Too Late For Love".

עם סיום שלב ההצבעה עלו לבמה שרלוט פרלי (Charlotte Perrelli) אשר ביצעה קטע קצר משירה הזוכה לשנת 1999 "Take Me To Your Heaven" ודנה אינטרנשיונל אשר ביצעה קטע מתוך השיר "Diva" בגרסה האנגלית. בהמשך ביצעו השניים דואט עם השיר "Diva To Diva" אשר כתב פרדריק שמפה (Fredrik Kempe) יחד עם 2 כותבים נוספים. שמפה כתב שירים רבים בעבר למלודיפסטיבלן ואף ארבעה משיריו ייצגו את שוודיה באירוויזיון עצמו.

 

והשלב האחרון – הכרזת התוצאות: תוצאות קהל הצופים השוודי בחר בג'ון לונדביק במקום הראשון והכתירו אותו כזוכה התחרות. לונדביק ייצג את שוודיה באירוויזיון 2019.

 

רשימת המתמודדים:

מבצעים שם השיר מקום ניקוד
Jon Henrik Fjällgren "Norrsken (Goeksegh)" 74 4
Lisa Ajax "Torn" 62 9
Mohombi "Hello" 74 5
Lina Hedlund "Victorious" 40 11
Bishara "On My Own" 107 2
Anna Bergendahl "Ashes to Ashes" 56 10
Nano "Chasing Rivers" 64 6
Hanna Ferm & LIAMOO "Hold You" 107 3
Malou Prytz "I Do Me" 35 12
John Lundvik "Too Late for Love" 181 1
Wiktoria "Not with Me" 64 7
Arvingarna "I Do" 64 8

 

זו תהיה ההשתתפות ה- 59 של שוודיה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנים: 1974, 1984, 1991, 1999, 2012 ו- 2015. הזכייה השוודית האחרונה התרחשה בשנת 2015 עם השיר "Heroes" בביצוע של מונס זלמרלוב (Måns Zelmerlöw).

[fblike]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

פרסומת: בחרו את הצלם הטוב ביותר מבין כל הצלמים בצפון!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments