נחשף השיר המקדוני "Proud" אותו תבצע תמרה טודבסקה (Tamara Todevska) על בימת האירוויזיון. השיר נכתב על ידי: Darko Dimitrov, Robert Bibliov ו- Lazar Cvetkoski.

נחשפה הבלדה המרגשת "Proud" אשר תבצע הזמרת המקדונית תמרה טודבסקה. השיר עוסק בהעצמה נשית, ולכן טבעי ששיר זה ייחשף ביום האישה הבינלאומי.

הזמרת השתתפה בעבר בתחרות האירוויזיון יותר מפעם אחת – אך הפעם היא תעשה זאת כסולנית. טודבסקה, בת 33, שימשה כזמרת ליווי של הזמר המנוח טושה פרואסקי (Toše Proeski) כבר ב- 2004. ב- 2008 נבחרה לייצג את מקדוניה יחד עם ורצ'קובסקי (Rade Vrchakovski) ואדריאן (Adrian Gaxha) עם השיר "Let Me Love You". השיר זכה להצלחה רבה מאוד במדינות הבלקן לפני האירוויזיון והיה צפוי להתברג במקום מכובד, אך לבסוף הגיעו השלושה למקום ה- 10 בחצי הגמר השני, ובשל החלטת השופטים על שוודיה ושרלוט פרלי (Charlotte Perrelli) כעולים לגמר, מקדוניה נשארה מחוץ לגמר.

ב- 2014, חזרה טודבסקה לבימת האירוויזיון כזמרת ליווי – הפעם של אחותה טיאנה (Tijana). גם הפעם נשארה מקדוניה מחוץ לגמר.
לשיר שלושה כותבים מוכרים לעולם האירוויזיון:

  • דארקו דימיטרוב (Darko Dimitrov) – הלחין והפיק את השיר "Ninanajna" בביצוע של אלנה ריסטסקה (Elena Risteska) אשר יצג את מקדוניה באירוויזיון 2006. ב- 2014 כתב והפיק את השיר "To The Sky" בביצוע של טיאנה. ב- 2015 עיבד והפיק את השיר "I'm Alive" בביצוע של אלהידה דאני (אלבניה 2015), וגם בשנה שעברה היה שותף בכתיבה של השיר "Lost And Found" בביצוע של Eye Cue.
  • לזר צבטקוסקי (Lazar Cvetkoski) – הלחין והפיק את השירים של מקדוניה באירוויזיון 2013, "Pred da se razdeni" בביצוע של אסמה ולוזנו, וב- 2014 כתב והפיק את השיר "To The Sky" בביצוע של טיאנה.
  • רוברט ביבילוב (Robert Bibilov) – הפיק את השיר הקודם שביצעה תמרה באירוויזיון, "Let Me Love You" בשנת 2008, ואת השיר "Autumn Leaves" שביצע דניאל קאיימאקוסקי בשנת 2015.

הפעם האחרונה בה מקדוניה עלתה לגמר הייתה לפני 7 שנים – בשנת 2012. טודבסקה תנסה לעלות לגמר ולשבור את רצף השנים המביש.

 

זו תהיה ההשתתפות ה- 19 של מקדוניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ה- 12 ב- 2006 עם השיר "Ninanajna" בביצוע של אלנה ריסטסקה (Elena Risteska).

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!