אור עמרמי ברוקמן: כל הפרטים על הזמר הצעיר אשר מתמודד ב"הכוכב הבא לאירוויזיון 2020" ועשוי להפתיע את כולנו באירוויזיון 2020.

אור עמרמי ברוקמן, תלמיד תיכון בן 16 מתל אביב, מוסיקאי אשר שר, מנגן וכותב שירים. בן לשני אבות אשר אומץ בגיל שנה וחצי מאוקראינה. אור מספר כי בילדותו היה "ממציא לעצמו אימא" כי התבייש בעובדה שהוא בן לשני אבות אך עם השנים הוא קיבל את עצמו וכעת זה לא משנה עבורו מי ילד אותו – אלה הם ההורים שלו והוא מרגיש אליהם הכי טבעי ומחובר בעולם.באוגוסט 2019, לפני "הכוכב הבא" שחרר אור את סינגל הבכורה שלו "אין סוף למחשבות" אשר נכתב והולחן על ידו.

'הכוכב הבא' – האודישן הראשון

אל האודישן הראשון הגיע עמרמי ברוקמן לחוץ מאוד, שם הוא ביצע את השיר "מה אתה רוצה ממני" (במקור של חנן בן ארי). הזמר הצעיר נתן ביצוע מצמרר וכובש – ובעיקר מפתיע בזכות העובדה שמדובר בילד בן 16 בלבד! אור השאיר את השופטים והצופים בבית פעורי פה. הזמר זכה ב- 97% – מדובר באחד משיאי התחרות התחרות.אור גנב את ההצגה במהלך הפרק הראשון של העונה. בבוקר לאחר התכנית בה הופיע הפך לשיחת היום בכל משרד ומקום עבודה. הזמר התראיין לתכניות טלוויזיה ובנוסף, האודישן של אור נבחר לאודישן הטוב ביותר בפרק הראשון על ידי קהל הגולשים של האתר.

הקשר של עמרמי ברוקמן לחנן בן ארי לא התחיל באודישן המדובר. מתברר שבאחת מהופעותיו בזאפה חיפה, חנן קלט את אור ליד הבמה והחליט להעלות אותו ולבצע יחד איתו את "אמא אם הייתי יכול". בעקבות האודישן המעולה ב"כוכב הבא" אמר חנן בן ארי בתכנית "גלית ואילנית": "זה היה מדהים. זה שיר שמגיע מהקרביים שלי אז כל פעם שמישהו אחר שר אותו אני מאוד חשדן. אור לקח את זה כל כך למקום שלו. הוא נתן לזה אינטרפרטציה אחרת, עם הסלסולים משלו. הוא הפך את זה ממש לביצוע שלו. רואים שזה אדם שעבר בחיים שלו דברים. אני אוהב אותך אור, אתה זמר ענק".'הכוכב הבא' – האודישן הגורלי

בשלב האודישן הגורלי בחר הזמר הצעיר לשיר את "ניצחת איתי הכל" (במקור של עמיר בניון). האודישן היה עוד אודישן מצויין שבו אור נתן את כל כולו. כל השופטים העניקו לזמר 'כחול' ובעקבות זאת נכנס אור לנבחרת הסופית של 'הכוכב הבא לאירוויזיון 2020'. בסקר שנערך באתר שלנו בתום האודישן הגורלי נקבע, שוב, שאור עמרמי ברוקמן נבחר לאודישן הטוב ביותר בפרק האודישנים הראשון של השלב הגורלי. הביצוע של ברוקמן לשיר "ניצחת איתי הכל" (במקור של עמיר בניון) נבחר על ידי 40.38% מהגולשים שלנו לאודישן הטוב ביותר במהלך פרק זה.

'הכוכב הבא' – דו קרב – 20 הגדולים

אור עמרמי ברוקמן התמודד בדו קרב מול אור אדי. הזמר הצריך היה צריך 51% הצבעה כדי להמשיך לשלב הבא. בשלב זה הוא בחר לשיר את השיר "כל יום כמו נס" (במקור של אמיר דדון). פרט לביצוע הקולי המושלם, לא נתקלתי בתחרות הזו בזמר שיודע להגיש שיר בצורה כל כך מושלמת עם כל כך הרבה כוונה ורגש. "מצד אחד באישיות שלך אתה הולך וניהיה יותר ויותר צנוע, אבל בביצועים שלך אתה ניהיה יותר ויותר מגה סטאר", אמר עליו סטטיק. "אין ספק שאתה הדבר הכי מדהים בתכנית ובאירוויזיון מאוד יאהבו אותך" אמר אמדורסקי. 88% הצבעה – כחול מכל השופטים.

בסקר שנער ב- EuroMix העניקו הגולשים את המקום השני לאור על הביצוע לשיר "כל יום כמו נס". את המקום הראשון קטפה אלה-לי להב.

'הכוכב הבא' – דו קרב – 16 הגדולים

אור עמרמי ברוקמן התמודד יחד עם אלה-לי להב בדו קרב מול ללי קולישקין וגאיה שאקי. השניים בחרו לשיר את הלהיט "Señorita" (במקור של Shawn Mendes & Camila Cabello) ועשו בצורה מושלמת. הביצוע הזה יהפוך לאחד הביצועים הבלתי נשכחים של העונה. סטטיק אמר להם בסיום השיר ש"הביצוע היה מדהים. זה ביצוע של אירוויזיון, של VMA…" שירי מימון הוסיפה "היה ביצוע מעולה, ודווקא השירים האלה הם לא פשוטים. אתם הורסים את הבריאות!" 95% הצבעה – כחול מכל השופטים.

בעקבות הביצוע, זכו השניים לביצוע הטוב ביותר בסקר שנערך אצלנו באתר

'הכוכב הבא' – הכיסא החם – 13 הגדולים

אור עמרמי ברוקמן התמודד בשלב ה"כיסא החם" והיה זקוק ל- 69% הצבעה כדי להבטיח את מקומו בשלב הבא. הזמר בחר לשיר את "עד מחר" (במקור של אביתר בנאי). ביצוע פחות טוב לטעמי מביצועיו הקודמים, משהו שם היה מאוד בנוי על השיר עצמו והשירה בעברית – ודבר כזה לא בטוח שיכול לעבוד באירוויזיון. זה היה ריק מידי ולא "נקי". "תודה על הביצוע הזה. אתה ענק. איזה כיף לשמוע את זה", אמר לו סטטיק. לעומת זאת, אמדורסקי אמר "איזה באסה שלקחת את השיר הזה כל כך חזק, איזה באסה שבכלל בחרת שיר של האליל שלך ולא ידעת מה לעשות איתו. זה היה חסר רגישות כלפי הטקסט". 83% הצבעה – אדום מאמדורסקי. אור הבטיח את מקומו בשלב הבא.

לאחר הביצוע זכה אור במקום השני בסקר שערכנו כאן באתר.'הכוכב הבא' – דו קרב – 12 הגדולים

אור עמרמי ברוקמן התמודד בדו קרב מול עומר אליהו. אור עלה ראשון עם השיר "Human" (במקור של Rag'n'Bone Man). הביצוע הזה היה ביצוע מדהים! מושלם! אבל האם היינו רוצים ביצוע כזה באירוויזיון? האם זה משהו שיכול להצליח? סטטיק אמר "להקה חיה זה מחמיא לך ברמה קשה, אני מת על התהליך שאתה עובר ואתה הולך וניהיה יותר טוב". אמדורסקי לעומת זאת אמר לו "אתה פנומן, אתה שר נהדר… אבל אני לא חושב שבאנגלית אתה כל כך טוב". 81% הצבעה – אדום מאמדורסקי. אור מנצח בדו קרב ומבטיח את מקומו בשלב הבא.

אור נבחר לביצוע הטוב ביותר על ההופעה המושלמת עם השיר "Human" בסקר שערכנו כאן באתר.

'הכוכב הבא' – הכיסא החם – 11 הגדולים

אור עמרמי ברוקמן צריך מעל 90% הצבעה כדי לשריין מקום בשלב הבא. אור בחר לשיר את "ואם תבואי אליי" (במקור של עידן רייכל) ועשה זו בצורה מהפנטת. למרות שפחות הצלחתי להתחבר לביצוע של אור בפרקים הקודמים, הביצוע הזה היה מצויין ומדוייק מבחינת הגשה. אחד הביצועים הטובים של הזמר הצעיר. סקעת אמר "אתה אומן שהולך להשאר פה עוד המון המון שנים. כי יש משהו בנפש שלך שהוא מאוד בוגר. זה משפיע על כל תנועות גוף שלך שהן לגמרי מופיעות איתך ביחד, שפת גוף מהפנטת בעיניי. אתה מאוד שונה מאנשים שהם בגיל שלך ובדור שלך". 74% הצבעה בלבד – אדום מאמדורסקי. אור מתיישב על "הכיסא החם" אך קם ממנו במהרה והמשיך לשלב הבא.

'הכוכב הבא' – דו קרב – 10 הגדולים

אור עמרמי ברוקמן התמודד מול עדן זהר סיון בשלב הדו קרב והוא צריך מעל 45% הצבעה כי להבטיח את מקומו. אור בחר לשיר את "שער הרחמים" (במקור של מאיר בנאי). כזכור, המשימה של המתמודדים היא להציג ביצוע כפי שהם רואים את עצמם מבצעים על בימת האירוויזיון. אור בחר לשיר בלדת רוק בעברית. ביצוע טוב, אם כי היו לו ביצועים טובים הרבה יותר בתחרות. האם כך היינו רוצים לראות את ישראל מיוצגת באירוויזיון? לא אני! שירי מימון אמרה "אני אוהבת את זה שבחרת שיר ישראלי וביצעת את זה נורא יפה, אבל מצד שני אני אומרת אנחנו ב- 2020, וככה אור רואה את עצמו באירוויזיון? וואו, זה ממש לא אור. איזה מוזר שהוא בחר את השיר הזה כי אני ראיתי את אור משהו אחר לגמרי". 61% הצבעה – כחול מפלס בלבד! אור מבטיח את מקומו בשלב הבא.

'הכוכב הבא' – תלת קרב – 9 הגדולים

אור התמודד מול מורן אהרוני ורביב כנר. הוא צריך 69% הצבעה כדי להבטיח את מקומו בחצי הגמר. אור בחר לשיר את "אלוף העולם" (במקור של חנן בן ארי). ביצוע טוב לאור אבל לא בטוח שהוא חידש כאן משהו אחרי הביצוע הראשון לשיר של חנן בן ארי. אמדורסקי אמר "מצד אחד, ביצוע מאוד שובה לב. מצד שני, אני לא יכול להתעלם מזה שזה נורא נורא צועק. אני יודע שלפעמים יוצר לו להגיד הברה או שתיים שקטה, ואני נמס מהקול שלך כשאתה שר בשקט. אם הייתי אתה הייתי ממשיך לעשות את מה שאתה עושה. יש לך אינסטינקטים טובים. אני מבטא אך ורק את דעתי על העניין". 77% הצבעה – אדום מאמדורסקי. אור ממשיך לשלב חצי הגמר.

רגע לפני הגמר הגדול…

יממה לפני הגמר הגדול ערכנו באתר EuroMix סקר בו נישאלו הגולשים – מי צריך לייצג את ישראל באירוויזיון? הגולשים שלנו קבעו כי אור עמרמי ברוקמן צפוי לזכות במקום השני בגמר תחרות "הכוכב הבא". לתוצאות המלאות הכנסו לוידאו:

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'הכוכב הבא לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.