רשת הטלוויזיה השוודית מתכננת לערוך את המלודיפסטיבלן בערים שונות בשוודיה. הבעיה? וירוס הקורונה עדיין כאן איתנו. 
מפיקת הקדם אירוויזיון השוודי (Melodifestivalen), קרין גונארסון, הצהירה בשיחה ברדיו Sveriges כי ההפקה מתכננת לערוך השנה את חצאי הגמר של התחרות מידי שבוע בערים שונות בשוודיה כפי שהיה עד השנה שעברה. קרין מציינת שאינם יודעים אם מגפת הקורונה תאפשר להם "לנדוד" בשוודיה לקיים את המופע מול קהל.

בשנים עברו המלודיפסטיבלן עבר בין הערים בשוודיה במהלך כל סוף שבוע בזמן שהגמר התקיים באופן קבוע בעיר הבירה שטוקהולם. כך התחלף הקהל בהתאם לעיר המארחת ויותר אנשים יכלו להגיע כקהל לצפות במופע הנחשק.  אך בשנה שעברה (2021) מגפת הקורונה לא אפשרה לקיים סיור ברחבי שוודיה ובכלל להכניס קהל לאולם.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
קרין גונארסון התייחסה גם לשירים המבוצעים בתחרות בשפה השוודית. מפיקת התחרות המקומית אמרה שהיא מצפה לגלות בקרוב את מספר השירים המבוצעים בשוודית שנשלחו למלודיפסטיבלן והוסיפה שעם השנים יש מגמת עלייה בשליחת שירים בשפה המקומית. קרין מסרה שההפקה מחפשת שירים חזקים, לא סגנון ספציפי ולא דומים לשירים שהיו בקדם בשנה שעברה. נכון להיום מועד שליחת השירים לרשת הטלוויזיה השוודית, SVT, כבר החל.
גם השנה, כמו בשנים האחרונות, 28 שירים יתמודדו במלודיפסטיבלן השוודי, כאשר הם יחולקו ל- 4 חצאי גמר. שני שירים מתוך כל חצי גמר יעלו אוטומטית לגמר, ושני שירים נוספים יעלו לשלב גלגל ההצלה. רשת הטלוויזיה מעוניינת לקדם את השפה השוודית ולכן תתן עדיפות ל- 10 שירים שיבוצעו בעיקר בשפה השוודית, אך גם במידה ויזכה בתחרות שיר בשפה השוודית, רשת הטלוויזיה שומרת לעצמה את הזכות להחליט על השפה שבה השיר יבוצע באירוויזיון.

יוצרים שוודים מוזמנים לשלוח שירים לתחרות כשיוצרים זרים יכולים לשלוח גם כן שיר לתחרות במידה וישלבו בהליך הכתיבה לפחות יוצר שוודי אחד. רשת הטלוויזיה שואפת שכ- 50% מהיוצרים יהיו נשים. רשימת השירים הנבחרת צפויה להיחשף בחודש נובמבר 2021.
שוודיה באירוויזיון 2021

את שוודיה ייצג באירוויזיון 2021 הזמר טוסה (Tusse) שביצע את השיר "Voices". השיר הגיע למקום 14 בגמר הגדול עם 109 נקודות. מדובר במיקום הנמוך ביותר של שוודיה מאז אירוויזיון 2013.
אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 61 של שוודיה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנים: 1974, 1984, 1991, 1999, 2012 ו- 2015. הזכייה השוודית האחרונה התרחשה בשנת 2015 עם השיר "Heroes" בביצוע של מונס זלמרלוב (Måns Zelmerlöw).הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר


    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!