ארמניה הודיעה על פרישתה מתחרות האירוויזיון לשנת 2021. זו הפעם השנייה מאז הצטרפותה שהמדינה לא תשתתף בתחרות. 40 מדינות נותרו בתחרות.

רשת הטלוויזיה האמרנית, AMPTV, הודיעה על פרישת מתחרות האירוויזיון לשנת 2021. בהצהרה שפרסמה נכתב: "לאחר דיונים רבים, רשת הטלוויזיה הארמנית החליטה לפרוש מתחרות אירוויזיון 2021, בהתחשב באירועים האחרונים, בזמן הקצר להתארגנות ובנוסף1 לסיבות נוספות שהופכות את התמודדותה של ארמניה באירוויזיון 2021 לבלתי אפשרית".

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
מרטין אסטרדהל (Martin Österdahl), מפקח התחרות, אמר: "קהילת איגוד השידור האירופי מצטערת על כך שארמניה החליטה לפרוש מהתמודדות באירוויזיון השנה. לארמניה הישגים רבים באירוויזיון והיא תמיד מביאה עימה התרגשות והופעות איכותיות לבמה. אנחנו מבינים את הסיבות לפרישה ונתגעגע לעבודתם הקשה והמקצועית. אנחנו מקווים לראות את ארמניה חוזרת להתמודד באירוויזיון 2022".

ארמניה הוגרלה להתמודד בחצי הגמר השני, כעת 17 מדינות יתמודדו בחצי הגמר השני – בדיוק כמו מספר המדינות שתתמודדנה בחצי הגמר הראשון. 40 מדינות נותרו השנה בתחרות. זו הפעם השנייה מאז הצטרפה ארמניה לתחרות האירוויזיון בשנת 2006, שהמדינה לא תשתתף בתחרות. ארמניה לא השתתפה באירוויזיון 2012, אז פרשה משום שהתחרות התארחה באזרבייג'אן עימה יש למדינה סכסוך רב שנים.

ארמניה פרשה מוקדם יותר השנה גם מהשתתפותה באירוויזיון הילדים, זאת לאחר שמדינת הקווקז הכריזה על ממשל צבאי בעקבות הפגזות נרחבות של אזרבייג'אן על המובלעת נגורנו קרבאך שבשליטת בדלנים ארמנים. בשל כך, רשת הטלוויזיה הארמנית מצאה שהיא אינה מסוגלת להתכונן כראוי גם לתחרות אירוויזיון הילדים.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!