להקת הוברפוניק הודיעה כי השיר הבלגי לאירוויזיון 2021 כבר מוכן. הלהקה ניצלה את הזמן הפנוי שנוצר כתוצאה מביטול הופעותיהם בשל התפשטות נגיף הקורונה ויצרה במהלך הקיץ שירים חדשים רבים.


 

אלכס קאלייר (Alex Callier), מייסד הלהקה הבלגית Hooverphonic, אישר היום שהלהקה סיימה את שלב כתיבת השיר אשר ייצג את בלגיה באירוויזיון 2021: "למרות הקיץ המוזר, ניצלנו את הזמן היטב. אני חושב שיש לנו חומרים שיספיקו לשלושה אלבומים חדשים". קאלייר, אישר שהשיר אותו יבצע ההרכב ברוטרדם "כבר מוכן".
מנהלי ההרכב אף חשפו שמעל 20 שירים נכתבו והוקלטו במהלך חודשי הקיץ ורבים מהם מועמדים רציניים לייצג את בלגיה בתחרות. לכל שיר סגנון ייחודי משלו אשר קיבל את מאפייניה המוסיקליים של הלהקה. לא ידוע בשלב זה כיצד ייבחר השיר הסופי לאירוויזיון.

הלהקה תוכננה לבצע באירוויזיון 2020 את השיר "Release Me" שדורג בטבלאות ההימורים במקום 17. הלקה אישרה את השתתפותה גם באירוויזיון 2021.
נזכיר כי הלהקה בחרה שלא להשתתף בקליפ המוסיקלי "Love Shine A Light" ששודר במהלך המשדר "Europe Shine A Light". השיר, שזכה באירוויזיון 1997, הוקלט על ידי כל 40 מתמודדי אירוויזיון 2020 והוקדש למען התקווה בעקבות פרוץ משבר מגפת הקורונה. הסיבה להחרמת הקליפ המשותף היא שאלכס קאלייר חשב ש"השיר רכרוכי". עוד הוסיף: "אני עוסק במוסיקה יותר מ- 25 שנים ומעולם לא עשיתי משהו נגד הרצונות שלי. הצטרפתי לתחרות האירוויזיון בגלל שהורשתי להחליט לגבי ההפקה והביצוע בעצמי". החרמת הקליפ גררה בקורת רבה בבלגיה ובאירופה.
זו תיהיה ההשתתפות ה- 62 של בלגיה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה עד היום הוא המקום הראשון אשר זכתה בו פעם אחת בלבד – בשנת 1986.רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!