רשת הטלוויזיה של דנמרק החליטה לבחור את הנציג לאירוויזיון 2021 בעזרת הקדם אירוויזיון המסורתי. הצמד בן וטן (Ben & Ten), שאמור היה לייצג את דנמרק באירוויזיון 2020, לא יתמודד בתחרות.


 

רשת הטלוויזיה של דנמרק, DR, החליטה לקיים בשנה הבאה את תחרות הקדם אירוויזיון המסורתית אשר נקראת Dansk Melodi Grand Prix ובעזרתה ייבחרו נציגי דנמרק לאירוויזיון 2021.
ההכנות לתחרות הקדם אירוויזיון יחלו לאחר מיגור מגיפת הקורונה בדנמרק. עוד מדווחים ב- DR שנציגי דנמרק לאירוויזיון שבוטל, בן וטן (Ben & Tan), שהיו אמורים לייצג את המדינה עם השיר "Yes", לא יקבלו מקום אוטומטי בתחרות. "אנו בוחרים לראות במופע אשר יופק על ידי איגוד השידור האירופי, 'Europe Shine A Light', כסיום של תחרות הקדם אירוויזיון לשנת 2020, ונתחיל לעבוד על תחרות חדשה לקראת השנה הבאה", נמסר מרשת הטלוויזיה הדנית.

עוד נמסר: "אנו מבינים שזו תחושה מעורבת עבור בן וטן והצוות שעומד מאחוריהם. אנו שמחים שאודות לתכנית שתופק במקום האירוויזיון נצליח להביא את שירם לקהל נרחב באירופה".
הזמרת הדנית, טן, מסרה: "אני חושבת שהמופע החלופי הוא רעיון מצויין. זו יוזמה נהדרת שמפגישה את כולנו – עכשיו כשאנו לא יכולים להיות יחד באולם. כך, זה לא מורגש שהמופע בוטל לגמריי". הזמרת מאוכזבת מהידיעה שהיא ושותפה לבמה לא יוכלו לייצג את דנמרק ברוטרדם אך יחד עם זאת מודיעה כי השניים לא יתמודדו בתחרות הבאה. "בשנה הבאה חייב להיות נציג אחר. תמיד יש את האפשרות להתמודד בתחרות אך קיים סיכוי גדול שנפסיד, וזה מה שאנשים יזכרו. אז אנחנו מעדיפים לפרוש לאחר זכייה ולהתרכז במוסיקה שלנו".

זו תהיה ההשתתפות ה- 49 של דנמרק באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום הראשון בשנים 1963, 2000 ו- 2013. הזכייה האחרונה הייתה בזכות השיר "Only Teardrops" בביצוע של אמלי דה פורסט (Emmelie de Forest).


רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!