גם סוף השבוע הקרוב יהיה מאוד עמוס בעיקר במזרח אירופה – שש מדינות יבחרו נציג ו/או שיר לתחרות האירוויזיון הקרובה. בין המדינות: פולין, קרואטיה, אסטוניה, לטביה, סלובניה ורומניה.

פולין:

ביום שישי הקרוב ייחשף נציג פולין לאירוויזיון בתל אביב. סביר שייחשף האמן בלבד, ללא השיר. ההכרזה נדחתה משישי שעבר בעקבות ההחלטה לתת לוועדה שבוע נוסף כדי לדון במעמדים הראויים לייצוג פולין. כמות האמנים אשר פנו לטלוויזיה הפולנית (TVP) בניסיון לייצג את פולין הייתה גדולה מהצפוי.

 

אסטוניה:
גמר ה- Eesti Laul, הקדם האירוויזיון האסטוני, ישודר ביום שבת החל מהשעה 19:00 (שעון ישראל). 12 מתמודדים עלו לגמר מתוך 2 חצאי הגמר אשר נערכו בשבועות האחרונים. השיר הזוכה יקבע בעזרת 2 סבבי הצבעה. בשלב הראשון יקבע צוות שיפוט בינלאומי (50%) והצופים בבית (50%) את שלושת השירים הטובים ביותר. לאחר מכן תתבצע הצבעה נוספת לשלושת השירים על ידי הצופים בבית בלבד.

שמות מוכרים: טניה (Tanja) ייצגה את אסטוניה באירוויזיון 2014 ובירגיט (Birgit) ייצגה את אסטוניה באירוויזיון 2013 – הפעם הן מגיעות בשיר משותף יחד עם The Swingers. סנדרה נורמסלו ייצגה את אסטוניה כסולנית בהרכב Urban Symphony שייצג את אסטוניה באירוויזיון 2009, שם הם הגיעו למקום ה- 6.  אוקו סוביסטה (Uku Suviste) התמודד בחצי הגמר הראשון של ה- Eesti Laul לשנת 2017, אך לא הצליח לעלות לגמר. בנוסף, הזמרת סיסי (Sissi) היא ביתו של זוכה האירוויזיון דייב בנטון (Dave Benton) אשר זכה באירוויזיון 2001 כאשר ייצג את אסטוניה עם השיר "Everybody".

רשימת המתמודדים והשירים:

מבצעים שם השיר ניקוד מקום
Sissi Strong
Inger Coming Home
Kadiah Believe
Kerli Kivilaan Cold Love
Lumevärv feat. INGA Milline päev
Sandra Nurmsalu Soovide puu
Stefan Without You
Sünne Valtri I'll Do It My Way
The Swingers + Tanja & Birgit High Heels in the Neighbourhood
Uku Suviste Pretty Little Liar
Victor Crone Storm
xtra basic & Emily J Hold Me Close

מי לדעתך צריך לייצג את אסטוניה באירוויזיון

 

סלובניה:
ביום שבת, בשעה 21:00 (שעון ישראל), ייערך הקדם אירוויזיון הסלובני, "EMA2019". בגמר הגדול יערכו שני סבבי הצבעה – לאחר ביצוע 10 השירים יבחרו שני שירים על ידי צוות שיפוט בלבד. שני השירים יתמודדו זה מול זה והצופים בבית יבחרו את השיר שיזכה לייצג את סלובניה באירוויזיון.

שמות מוכריםראייבן (Raiven), הזמרת המוכרת ביותר בתעשיית המוסיקה הסלובנית מבין יתר המתמודדים. השתתפה ב- EMA בשנת 2016 והגיעה למקום השני. ב- 2017 הגיעה למקום השלישי. בשנה שעברה הנחתה את התחרות. הדואט Maraaya שייצגו את סלובניה ב- 2015 (מקום 14 בגמר) ישתתפו הפעם ככותבים. שניים מתוך 10 השירים נכתבו על ידם: השיר "Rhythm Back to You" שיבוצע על ידי קים (Kim) והשיר "Fridays" שיבוצע על ידי אולה לוז'אר (Ula Ložar). אולה השתתפה בעבר בשנת הבכורה של סלובניה באירוויזיון ג'וניור בשנת 2014. שם הגיעה למקום ה- 12.

רשימת המתמודדים והשירים:

מבצעים שם השיר ניקוד מקום
Kim "Rhythm Back to You"
Renata Mohorič "Three Bridges"
René "Ne poveš
Fed Horses "Ti ne poznaš konjev
Ula Ložar "Fridays"
Lumberjack "Lepote dna"
Okustični "Metulji plešejo
INMATE "Atma"
Zala Kralj & Gašper Šantl "Sebi"
Raiven "Kaos

סקר: מי לדעתך צריך לייצג את סלובניה באירוויזיון

 

קרואטיה:
ביום שבת, בשעה 21:05 (שעון ישראל), ייערך הקדם אירוויזיון הקרואטי הידוע בשם "Dora 2019". מספר המתמודדים אשר ישתתפו בתחרות הוא 16. 150 שירים הוגשו לטלוויזיה הקרואטית, HRT, אשר נבחנו על ידי ועדת שופטים. להקת 4 Tenora נבחרה להתמודד בתחרות אך פרשה בשל אילוצי לו"ז. השירים ייחשפו לראשונה בזמן התחרות, כלומר, לא ניתן להאזין להם בשלב זה.

רשימת המתמודדים והשירים:

מבצעים שם השיר ניקוד מקום
Bojan Jambrošić & Danijela Pintarić "Vrijeme predaje"
Jelena Bosančić "Tell Me"
Kim Verson "Nisam to što žele"
Jure Brkljača "Ne postojim kad nisi tu"
Beta Sudar "Don't Give Up"
Lea Mijatović "Tebi pripadam"
Gelato Sisters "Back to the Swing"
Luka Nižetić "Brutalero"
Elis Lovrić "All I Really Want"
Domenica "Indigo"
Roko Blažević "The Dream"
Ema Gagro "Redemption"
Lidija Bačić "Tek je počelo"
Lorena Bućan "Tower of Babylon"
Bernarda Bruno "I Believe in True Love"
Manntra "In The Shadows"

 

לטביה:
ה- Supernova 2019, הקדם האירוויזיון של לטביה, יערך בשבת בשעה 21:25 (שעון ישראל) ובו יתחרו 8 שירים ומתמודדים אשר עלו מתוך 2 חצאי גמר שנערכו בשבועות האחרונים.

שמות מוכרים: אדגארס קרייליס (Edgars Kreilis), מקום 5 ב- X Facktors Latvia 2017, התמודד ב- 2017 בסופרנובה אך לא הצליח לעלות לגמר. השתתף בסופרנובה גם ב- 2018, אז הצליח להגיע למקום ה- 6 בגמר. Double Faced Eels, להקת רוק אלטרנטיבי ידועה בלטביה. הזמר מרקוס ריבה (Markus Riva) שהשנה מתמודד בפעם השישית בתחרות ה- Supernova (זכה במקום השני בשנת 2015 ובמקום השלישי בשנת 2016). 

רשימת המתמודדים והשירים:

מבצעים שם השיר ניקוד מקום
Markus Riva "You Make Me So Crazy"
Edgars Kreilis "Cherry Absinthe"
Aivo Oskis "Somebody's Got My Lover"
Double Faced Eels "Fire"
Dziļi Violets feat. Kozmens "Tautasdziesma"
Laime Pilnīga "Awe"
Samanta Tīna "Cutting the Wire"
Carousel "That Night

מי לדעתך צריך לייצג את לטביה באירוויזיון

 

רומניה:
ביום ראשון, בשעה 20:30 (שעון ישראל) יחל הגמר של הקדם האירוויזיון הרומני, הידוע בשם: Selecţia naţională. בגמר יתחרו 12 שירים ומתמודדים אשר עלו מתוך 2 חצאי גמר שנערכו בשבועות האחרונים. את תוצאות הגמר יקבע צוות שיפוט בינלאומי (אשר מורכב בין היתר מטלי אשכולי וזוכת אירוויזיון 2013, אמילי דה פורסטוהקהל בבית. במהלך ההופעה תתארח זוכת אירוויזיון 2018, נטע ברזילי.

שמות מוכרים:  לאורה ברטאן (Laura Bretan) זמרת אופרה אמריקאית ממוצא רומני, זוכת העונה השישית של "Romania's Got Talent", זכתה גם במקום השישי ב"America's Got Talent" בשנת 2016. לינדה טאודוסיו (Linda Teodosiu) זכתה במקום השלישי בתכנית הריאליטי הגרמנית "Deutschland sucht den Superstar".

רשימת המתמודדים והשירים:

מבצעים שם השיר ניקוד מקום
Trooper "Destin
Teodora Dinu "Skyscraper"
Dya & Lucian Colareza "Without You (Sin ti)"
Vaida "Underground"
Claudiu Mirea "We Are the Ones"
Bella Santiago "Army of Love"
Olivier Kaye "Right Now"
Aldo Blaga "Your Journey"
Letiția Moisescu & Sensibil Balkan "Daina"
Laura Bretan "Dear Father"
Ester Peony "On a Sunday"
Linda Teodosiu "Renegades

סקר: מי לדעתך צריך לייצג את רומניה באירוויזיון

 

במקביל לכל הגמרים ייערכו חצאי גמרים ב- 6 מדינות שונות: שוודיה, אוקראינה, הונגריה, איסלנד, ליטא ופורטוגל.

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!

 

תגובות