סוף שבוע עמוס מאוד עומד בפתח: שש מדינות יבחרו נציג ו/או שיר לתחרות האירוויזיון הקרובה. בין המדינות: פולין, בריטניה, איטליה, אוסטרליה, רוסיה ומונטנגרו.

פולין:
ביום שישי ייחשף נציג פולין לאירוויזיון בתל אביב לאחר שנבחר בועדה פנימית של הטלוויזיה הפולנית (TVP). סביר שייחשף האמן בלבד, ללא השיר. בשבועות האחרונים קראה הטלוויזיה הפולנית למבצעים שרואים את עצמם ראויים להתמודד על ייצוג פולין, להגיש את מועמדותם בפני הערוץ עד ה- 5 בפברואר.

 

בריטניה:
ביום שישי, בשעה 21:30 (שעון ישראל), ייערך הקדם אירוויזיון הבריטי הידוע בשם "Eurovision: You Decide". בתחרות ישתתפו 3 שירים כאשר כל שיר יבוצע פעמיים, בגרסאות שונות, על ידי מתמודדים שונים. בשלב הראשון יבחר הביצוע הטוב ביותר לכל שיר על ידי צוות שופטים. 3 הביצועים הטובים ביותר יופיעו שוב על הבמה כאשר מבין 3 השירים והביצועים יבחר הביצוע הטוב ביותר על ידי הצופים בבית. הקומבינציה הטובה ביותר, זמר + שיר, ינצחו בתחרות וייצגו את בריטניה בתל אביב. רשימת המתמודדים והשירים:

מבצעים שם השיר ניקוד מקום
Michael Rice Bigger Than Us
Holly Tandy Bigger Than Us
Jordan Clarke Freaks
MAID Freaks
Kerrie-Ann Sweet Lies
Anisa Sweet Lies

סקר: מי לדעתך צריך לייצג את בריטניה באירוויזיון

 

אוסטרליה:
לראשונה, תקיים אוסטרליה תחרות קדם אירוויזיון בשם "Eurovision – Australia Decides". תוצאות התחרות יקבעו על ידי צוות שופטים (50%) והצבעת הצופים (50%). התכנית תשודר בשעה 09:30 בבוקר (שעון ישראל), משך התכנית כשעתיים וחצי. רשימת המתמודדים והשירים:

מבצעים שם השיר ניקוד מקום
Alfie Arcuri To Myself
Aydan Calafiore Dust
Courtney Act Fight for Love
Electric Fields 2000 and Whatever
Ella Hooper Data Dust
Kate Miller-Heidke Zero Gravity
Leea Nanos Set Me Free
Mark Vincent This Is Not the End
Sheppard On My Way
Tania Doko Piece of Me

סקר: מי לדעתך צריך לייצג את אוסטרליה באירוויזיון

 

רוסיה:
בשבת, בשעה 16:30, יוכרז ברוסיה הנציג הרוסי לאירוויזיון בתל אביב. הנציג הרוסי יהיה, ככל הנראה, סרגיי לזרב אשר ייצג את רוסיה באירוויזיון 2016. לזרב זכה בשנת 2016 במקום ה- 3 למרות שזכה במקום הראשון אצל הקהל בבית. עדיין לא ברור אם ייחשף גם השיר של לזרב לאירוויזיון, אך נראה כי מדובר בבלדה עוצמתית.

 

איטליה:
גמר הסאן רמו האיטלקי ישודר ביום שבת החל מהשעה 21:45 (שעון ישראל). 24 מתמודדים בתחרות. התוצאות יקבעו על ידי צוות שופטים, עיתונאים והצופים בבית. שמות גדולים ומוכרים מתמודדים בסאן רמו השנה: פטי פרבו, אריסה, לורדנה ברטה, אירמה, Ultimo, נק ו- Il Volo. רשימת המתמודדים והשירים:

מבצעים שם השיר ניקוד מקום
Patty Pravo & Briga Un po’ come la vita
Daniele Silvestri Argento vivo
Ex-Otago Solo una canzone
Federica Carta & Shade Senza farlo apposta
Negrita I ragazzi stanno bene
Arisa Mi sento bene
Achille Lauro Rolls Royce
Francesco Renga Aspetto che torni
Boomdabash Per un millione
Enrico Nigiotti Nonno Hollywood
Nino D’Angelo & Livio Cori Un’altra luce
Mahmood Soldi
Paola Turci L’ultimo ostacolo
Simone Cristicchi Abbi cura di me
Zen Circus L’amore è una dittatura
Anna Tatangelo Le nostre anime di notte
Loredana Bertè Cosa ti aspetti di me
Irama La ragazza con il cuore di latta
Ultimo I tuoi particolari
Motta Dov’è Italia
Nek Mi farò trovare pronto
Il Volo Musica che resta
Ghemon Rose Viola
Einar Parole nuove..

סקר: מי לדעתך צריך לייצג את איטליה באירוויזיון

 

מונטנגרו:
ה- Montevizija 2019, הקדם האירוויזיון של מונטנגרו, יערך בשבת בשעה 22:00 (שעון ישראל) ובו יתחרו 5 שירים ומתמודדים. ב- 10 שנות השתתפותה של המדינה הבלקנית, הצליחה מונטנגרו לעלות לגמר האירוויזיון רק פעמיים. האם השנה תהיה השנה השלישית? רשימת המתמודדים והשירים:

מבצעים שם השיר ניקוד מקום
D-Moll Heaven
Andrea Demirović Ja sam ti san
Monika Knezović Nepogrješiva
Ivana Popović-Martinović Nevinost
Nina Petković Uzmi ili ostavi

מי לדעתך צריך לייצג את מונטנגרו באירוויזיון

 

במקביל לכל הגמרים ייערכו חצאי גמרים ב- 5 מדינות שונות: שוודיה, אוקראינה, הונגריה, איסלנד וליטא.

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.